Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Windows 98 Türkçe

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
Windows 98 Türkçe
 
Windows 98
     Windows 98, Microsoft firmasının Windows 95’in ardından 25 Haziran 1998 tarihinde piyasaya çıkarmış olduğu, işletim sistemi ailesi Windows’un MS-DOS üzerinde inşa edilen beşinci ana sürümüdür. Microsoft Windows 98 ile, Windows 95’te çok fazla karşılaştığı sistemin en ufak bir şeyde çökmesi olayının önüne geçmeyi başarmıştı. Şimdi karşımızda daha sağlam olan ve çok daha zor çöken bir işletim sistemi bulunmaktaydı.

     Önceleri Memphis ve Windows 97 kod adlarıyla bilinen Windows 98 işletim sistemi tamamıyla 32-bit olarak çalışmakla birlikte 16-bit çalışan programları da desteklemekle birlikte, Windows 95 gibi 16-bit/32-bit arası çalışan bir işletim sistemi olmuştur. Windows 98, Windows 95’ten itibaren başlayan tak-çalıştır özelliğini daha da geliştirerek, içerisinde bulundurduğu daha fazla donanıma ait driver ile bilgisayarınız tarafından kullanılan donanımları daha güzel tanımaya başlamıştır. Ayrıca Windows 98’in faydalı ve kullanıcıları tarafından çok tutulan bir özelliği de bozulduğu anda kendi kendini onarmaya çalışmasıydı. Düzeltemediği zaman ise karşımıza o çok bildiğimiz mavi ekran çıkıveriyordu hemen.

     Windows 98, uygulamada ortaya çıkan bazı eksikliklerini kapatmak için 1999 yılında piyasaya sürdüğü Windows 98 Second Edition ya da kısa adıyla Windows 98 ME ile; Internet Bağlantı Paylaşımı ve LAN desteği, DVD-ROM desteği ve USB desteği eklendi, Internet Explorer 5.0’a ve Net Meeting 3.0 sürümüne yükseltildi. Ayrıca Microsoft Plus temaları ile de görsel çeşitlilik arttırıldı. Ancak bu sürüm de birçok hataların ortaya çıkması sonucu pek tercih edilmedi ve kullanıcılar tarafından fazla tutulmadı. Windows 98,  4.10.2222a sürümü ile Türkçe olarak’ta kullanılmaya başlanmıştır.

     Ve hala, elinde donanımı yetersiz bilgisayar bulunan kullanıcılar tarafından tercih edilen bir işletim sistemi olarak kısmen de olsa kullanılmakta olan Windows 98 driver’larının, Windows 95’in driver’larını de desteklediğini unutmayın.

İndir:
Windows 98

Windows 98 Türkçe BENZER İÇERİKLER
Windows 98 Türkçe YAPILAN YORUMLAR