Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Windows Xp Home Edition x86 (32-bit) Türkçe

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
Windows Xp Home Edition x86 (32-bit) Türkçe
 
Windows Xp Home Edition x86 (32-bit) SP3 Türkçe 
     Windows Xp Home Edition İşletim Sistemi, Microsoft Şirketi tarafından 25 Ekim 2001 tarihinde, Neptüne kod adıyla ürettiği işletim sistemi ailesi olan Windows’un NT çekirdeği üzerine inşa etmiş olduğu altıncı ana sürümdür. XP, eXPerience (Türkçe anlamı deneyim ) kelimesinin kısaltılmış halidir.

     Windows Xp Home Edition (32-bit) işletim sistemi, işlemcisi 32-bit mimariyi destekleyen bilgisayarlar ile birlikte 16-bit mimariyi destekleyen bilgisayarlarda da çalıştırılabilmesi açısından, Windows’un önceki sürümlerinden farklı olarak tamamen 32-bitlik Windows NT ve Windows 2000 işletim sistemlerinin çekirdekleri üzerine inşa edildi.

     2002 yılından itibaren Windows Xp Home Edition İşletim sisteminin eksikliklerini gidermek maksadıyla üç büyük güncelleme yapılarak hizmet paketler (Service Pack) Halinde yayınlanmaya başladı. En son piyasaya çıkarılan güncelleme pakedi SP3, 28 Nisan 2008’de kullanıcılara sunulmuş olup, 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren de Microsoft firması tarafından Windows Xp Service Pack 3’e verilen destek sona ermiştir.

     Windows Xp Home Edition (32-bit) İşletim Sistemi, ev kullanıcıları için piyasaya sürülmüş olup daha çok eğlence ağırlıklı ve ağında en fazla 5 bilgisayar barındırabilen bir işletim sistemidir ve bu işletim sistemi Microsoft’un, Avrupa Komisyonu kararı ile uyumlu iki işletim sisteminden biridir. Bu işletim sistem, kullanıcılara bilgisayar ve internet dünyasında daha fazla özgür olma imkânı sunmaktadır.

     Eğer bilgisayarınız Windows Xp’nin 64-bit mimarisini destekliyorsa SP3’ü yükleyemezsiniz. Windows Xp SP3’ü yükleyebilmenin ön koşulu ise bilgisayarınızda SP2 ve SP1’in yüklü olmasıdır.

     Bilgisayarınızda yüklü bir hizmet paketi olup olmadığını anlamak için “Başlat” menüsüne girin aşağıda ki “Arama” yazan yere “winver” komutunu yazarak “Tamam”ı tıklatın. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir hizmet paketi varsa bir ileti kutusunda size gösterir Ayrıca bu yolla bilgisayarınızdaki Windows’un hangi sürümü olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Not: 
Orjinal El değmemiş Sürümdür. Kurulumdan sonra lisanslama yapmanız gerekmektedir.
Format Sonrası Windows XP Lisansı İçin Aşağıdaki Key’i Kullanın

QVGHR – FJVKH – RBC3J – K9KGT – 7TQ2J


İndir:

Windows Xp Home Edition x86 (32-bit) Türkçe BENZER İÇERİKLER
Windows Xp Home Edition x86 (32-bit) Türkçe YAPILAN YORUMLAR