Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Google Earth

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
 
Google Earth 7.1.3
     Google Labs tarafından 2004 yılından satın aldığı Kayhole Inc. Şirketi tarafından Earth Viewer adıyla geliştirilen ve kullanıcılara dünyayı 3 boyutlu görme imkânı sunan program 2005 yılında Google Earth olarak olarak adlandırılmasıyla, Google Earth ortaya çıkmış oldu.

     Google Earth uzaydan uydular aracılığı ile çekilmiş, dünya’nın farklı çözünürlükteki fotoğraflarını kullanıcılarına sunmaktadır.

     Ev kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan 24.3 Mb. boyutunda Türkçe arayüze sahip ve aynı zamanda lisanslı, kapalı kaynak kodlu olan bu program Win XP, Vista, Win 7 ve Win 8 işletim sistemleri ile birlikte, günümüzün akıllı telefonlarında kullanılan Android ve İOS işletim sistemleriyle uyum içinde çalışmaktadır.

     Google Earth ile ayrıntılı olarak incelemek istediğiniz yerler için kendi sitesinden indireceğiniz yazılımı bilgisayarınıza yükleyerek istediğiniz bölgenin ayrıntılı görüntüsünü elde edebilirsiniz. Program sayesinde koordinatları bilinen noktaya ulaşmak çok kolaydır.

     Google Earth, güvenlik amacıyla, anlık görüntüler değil günümüzden birkaç yıl öncesine ait görüntüleri kullanıcıların paylaşımına sunmaktadır.

     Google Earth ile dünyanın her köşesini gezebilir, büyük şehirlerde evleri, sokakları ve caddeleri yakından görebilirsiniz. Hayranı olduğunuz şehrin sokaklarını da üç boyutlu olarak dolaşabilirsiniz. 

      Ayrıca Google Earth sayesinde yakınlarınızda bulunan ve ihtiyacınız olan okul, hastane, banka, ATM. Gibi yerlerin konumlarını da size gösterir ve buralara olan mesafenizi de size hesaplayabilir.

     Google Earth ile dünyanın istediğiniz yerinde sanal tura çıkın, buralarla ilgili istatistikî bilgilere ulaşın, bunların 3D görüntülerini ve arazi yapılarını keşfedin. Yüksek çözünürlüklü en son yer üstü ve su altı arazi görüntülerine kadar dünyanın her köşesiyle ilgili yüzlerce haritayı inceleyin. Dünyanın 3 boyutlu görünümünü, dünyayı 3 boyutlu gezerek keşfedin. 

     Google Earth’ın öne çıkan özelliklerinden bazılarını sıralamak gerekirse;
– Yıldızlar ile birlikte Ay’ı ve Mars’ı da gezebilme,
– Yaptığınız sanal turları kaydedebilme,
– Yerel işletmeleri bulabilme,
– Uçuş simülatörü,
– Sokakları ve binaları üç boyutlu görebilme.

İndir:
Google Earth

Google Earth YAPILAN YORUMLAR