Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

ProÇeviri 2008

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

 

 

 
ProÇeviri 2008 2.0
     Proçeviri 2008 Çeviri Programı, halen piyasada kullanılmakta olan İngilizce Türkçe çeviri programlarından en gelişmiş çeviri motoruna sahip yazılımdır. Lisanslı olduğu için deneme sürümünde P, R ve S harfleri ile başlayan kelimeleri çeviremediği gibi diğerleri de on saniyelik bir gecikmeyle açılmaktadır.

     Tam sürümün ücreti 99 TL. olan Proçeviri 2008 İngilizce – Türkçe Çeviri Programı’nın gelişmişliğini test etmek için, örneğin bir İngilizce hikaye kitabını alın ve bu kitaptan seçeceğiniz bir metni Proçeviri 2008 ile çevirin ve aradaki farkı kendiniz görün.

     Proçeviri 2008 Çeviri Programı, çeviriler de Türkçe’yi mümkün olduğunca doğal kullanmaya çalışır. Yapılan çeviride Türkçe’ye uymayan, anlamsız ve ek almış kelimelere kesinlikle rastlamazsınız.

     Proçeviri 2008 Çeviri Programı’nın kelime dağarcığı o kadar geniştir ki, neredeyse günlük yaşamda kullandığımız genel kelimelerin yüzde yüzünü tanır. Aradığınız kelime veritabanında bulunmasa bile başka kelimelerden türetilen kelimeleri de başarıyla tanır. Hatta günümüzde pek kullanılmayan kelime ve deyimleri de hatta argo olanlarını bile tanır. Parantez ve tırnak içerisinde bulunan cümleleri de doğru değerlendirme başarısı da oldukça yüksektir. 

     Hafıza kullanımı çok düşük kapasitededir. Çeviri esnasında sizi uzun süre bekletmez. Bu tür çeviri yapan programlar içerisinde çeviri hızı en yüksek olduğu kabul edilen bir programdır. İster metnin tamamını çevirin ister seçeceğiniz bir parçasını çevirin, durum yine değişmez. Ayrıca çeviriden sonra karşınıza çıkan ve birden fazla anlamı da olan kelimelerin de üzerlerini tıkladığınız takdirde, size kelimenin istediğiniz anlamını seçerek kullanmanıza da imkân tanır.

     Proçeviri 2008 Çeviri Programı, Unicode destekli olduğu için programı farklı bir dilde kullanırken, Türkçe karakterlerin bozulma sorunuyla da karşılaşmazsınız. Çeviri anında da çevrilen her paragrafı derhal ekrana yansıtması sonucu, yazıyı okumak için tüm yazının çevrilmesini beklemenize gerek kalmaz.

     Yeni çıkardığı sürümü olan 2.0, Vista uyumu ve bir çok yenilikle birlikte kullanıcıların karşısına çıkmıştır.

İndir:
ProÇeviri 2008

ProÇeviri 2008 YAPILAN YORUMLAR