Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Türkçe – İngilizce Sözlük 2.11 (Kur Yazılım)

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Türkçe - İngilizce Sözlük 2.11 (Kur Yazılım)

  

Türkçe – İngilizce Sözlük 2.11
     Kur Yazılım Şirketi tarafından ücretsiz ve Türkçe olarak piyasaya çıkarılan ve çok küçük boyutta olmasına rağmen yaptığı iş epey büyük olan Kur Yazılım İngilizce-Türkçe Sözlük 2.11 programı, hem İngilizce’den Türkçe’ye hem de Türkçe’den İngilizce’ye basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çeviri yapmanızı sağlayan ve çevrim dışı da çalışabilen harika bir sözlüktür.

     Bu program sayesinde İngilizce karşılığını bilmediğiniz bütün Türkçe sözcükleri ve Türkçe karşılığını bilmediğiniz bütün İngilizce sözcükleri hem de çevrimdışı olarak bilgisayarınıza kurarak öğrenebilirsiniz. 

     Kur Yazılım İngilizce – Türkçe Sözlük 2.11 programı, Türkçe İngilizce, İngilizce Türkçe, Teknik Terimler, Bilişim Terimleri, Bilgisayar Terimleri, Elektronik Terimleri ve Tıp Terimleri olmak üzere toplam yedi kategoride 117557 adet kavramdan oluşan veritabanı ile çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir.

     Programın bilgisayara kurulumu bittikten sonra sizden bir kısayol tuşu atamanızı isteyecektir. Belirleyeceğiniz herhangi bir kısayol tuşu (CTRL+B)ile diğer programlarla çalışırken bile kolayca sözlük programın çalıştırabilirsiniz. Mesela internette gezinirken hoşunuza giden bir web sayfasında anlamını merak ettiğiniz bir kelimenin, metnin üzerine fareyle gelip seçerek kısayola tıkladığınızda program açılır ve bu kelime veya metnin anlamı sözlükte aranmaya başlar. Yani seçtiğiniz bu kelime veya metinlerin tek tuşla çevirisi yapılır. 

     Kur Yazılım İngilizce-Türkçe Sözlük 2.11 programı ile istediğiniz zaman “sadece tam sözcük bul” kutusunu aktifleştirerek sözcük aramanızı kısıtlayabilirsiniz ve bu sayede aramalarınızı daha da kolaylaştırıp sadeleştirebilirsiniz. 

     Ayrıca programın basit görünümlü kullanıcı menüsünde bulunan Ayarlar menüsünden yapacağınız bir ayarlama ile bilgisayarınız açılır açılmaz programın Windows ile birlikte otomatik olarak başlamasını sağlayabilirsiniz ve sözlükte son aradığınız 10 sözcüğü saklama özelliği ile de aynı kelime veya metinleri tekrar arama zahmetinden kurtulmuş olursunuz.  

İndir:
Türkçe – İngilizce Sözlük

Türkçe – İngilizce Sözlük 2.11 (Kur Yazılım) YAPILAN YORUMLAR