Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Hamachi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

 

 

Hamachi 2.2.0.227 
 
     Hamachi, çok farklı amaçlar için kullanabileceğiniz, özel bir sanal ağ (VPN) uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde internet üzerinde kuracağınız LAN veya VPN ile dünyanın her köşesinden evinizdeki bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla sanki LAN üzerindeymişsiniz gibi rahat ve hızlı bir şekilde dosya transferi yapabilir ve hatta değişik oyunlar oynayabilirsiniz.

     Hamachi’yi, benzer programlardan ayıran en büyük özelliği herhangi bir ayar gerekmemesi ve hızlı ve güvenilir olmasıdır. 

     Hamachi, verilerinizi Peer to Peer mantığıyla şifreleyerek ana sunucu üzerinden diğer kullanıcılara gönderir. Bu veri alışverişini, Hamachi’nin kendi sunucuları dahil hiç kimsenin görmesi mümkün değildir.

     Premium ve Basic olmak üzere iki sürümü mevcuttur. Program ile en fazla on altı kişiye kadar büyük bir oyun ağı kurabilirsiniz ya da iş ağı kurup dosya alışverişinde bulunabilirsiniz. Ancak Hamachi’nin ücretsiz sürümü şimdilik sadece beş kişiye kadar destek veriyor maalesef, bu da Hamachi’nin eski olarak görünen yanı.

     Ayrıca internetten de arama yaparak çeşitli oyunlara ait birçok ağ bulabilirsiniz. Hamachi, piyasada korsan olarak dolaşan oyunlarında LAN üzerinden oynanmasına müsaade ettiği için, zaman zaman bazı oyun firmalarının tepkisini çekmektedir. 

     Ayrıca Hamachi sayesinde Türk Telekom’un sağladığı sabit IP bedavaya geliyor ve isterseniz internetten radyo yayını bile yapabilirsiniz. Bu program sayesinde iTunes ve Windows dosya paylaşım hizmetlerinden de hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

     Hamachi bilgisayarınıza on dakika gibi kısa bir sürede kurulur ve VPN iş ağına hızlı ve güvenli bir şekilde uzaktan erişim sağlar. Program, bilgisayarınızın güvenlik duvarı ile birlikte çalıştığından, hiçbir yeni yapılandırmaya gerek duyulmadan, bilgisayarınıza dışarıdan gelebilecek zararları da önleyecektir.

     Bu ağ için temel şartın internet olduğunu düşünürsek, Hamachi üzerinden oynayacağınız oyunlarda yaşayacağınız zevkin dozu, internet hızınızla aynı orantıda olacaktır. İnternette ne kadar hız, oyundan o kadar haz demektir.

İndir:
Hamachi

Hamachi BENZER İÇERİKLER
Hamachi YAPILAN YORUMLAR