Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Steam

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Steam

 

Steam
     Steam, aksiyon, savaş, bilim kurgu oyunlarının kralı olan Half Lıfe oyununu yapan Valve Corparatino tarafından geliştirilen bir arabirim programı, dijital dağıtım ve çok oyunculu oyun destek platformu olup kapalı kaynak kodlu ve ücretsiz bir programdır. 


     Dünyanın en popüler ve yaygın dijital oyun mağazası ve platformu olmasından dolayı büyük oyun firmaları dâhil tüm oyun yapım ve dağıtımcısı şirketler oyunlarını Steam üzerinden satmaktadırlar. Tüm videoların tanıtımları ve ön atın almaları da Steam üzerinden gerçekleşmektedir. Bu sayede oyunları dire çevrimiçi olan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


     Steam, Valve’nin yapmış olduğu oyunların versiyonlarını kayıt etmenize ve bu oyunları herhangi bir bilgisayar üzerinden bağlanmanıza izin verir ve oynadığını her tür Valve oyunlarını her türlü hata ve bug’lara karşı güncel tutar.  Steam sunuculara bağlı olan arkadaşlarınızla oyun oynarken sohbet edebilme imkanı da sağlar.


     Orijinal Steam hesabınız olduğu andan itibaren size bir sürü oyunu sorunsuz ve kaliteli bir şekilde oynama imkânı sunar. Steam’ın sağladığı bütün bu olanaklarda size kaliteli bir platform üzerinden oyun oynamanın zevkinin yaşatır. 


     Steam hesabı alanların en çok merak ettikleri konulardan biri de bu hesabı alınca büyük takımların turnuvalarını, yurt dışı maçlarını izleyip izleyemeyecekleridir. Evet, birçok kaliteli turnuva online olaraksteam sunucuları üzerinde yapıldığından, almış olduğunuz Steam hesabınız ile, bu tür maçları yayınlayan sitelerden izleyebilirsiniz.


     Steam hesabı aldığınızda internetten bilgisayarınıza oyun indirmek için ayrı bir programa ihtiyacınız kalmıyor. Bilgisayarınızda bulunan mevcut Steam programına, almış olduğunuz hesapla giriş yaptığınızda oyunu indirip kurabiliyorsunuz. 


     Steam’ı benzerlerinden ayıran ve onu daha güçlü kılan en büyük özelliği ise çoklu plaform desteği sağlamasıdır. Windows’un yanı sıra kullanıcılarına Linux ve Mac desteği de sağlaması onun popülaritesini daha da arttırmaktadır.


     Steam, bir günde yedi milyon aktif kullanıcı ile 4 Aralık 2013 tarihinde hatırı sayılır bir rekora imza atmıştır.

İndir:
Steam

Steam BENZER İÇERİKLER
Steam YAPILAN YORUMLAR